Wersje językowe

Treść strony

2018-11-26

„Porterówka” od działkowców

DSC07123.JPG

Blisko pięćdziesiąt nalewek i wszystkie wyjątkowe, tak w skrócie można podsumować konkurs na „Nalewkę Teściowej” rozstrzygnięty w Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka”.

Jak powszechnie wiadomo, prawdopodobnie jedyny na świecie pomnik teściowej znajduje się w „Inowrocławiance”. Nasi goście piekli już placek teściowej, pisali fraszki, teksty piosenek… oczywiście o teściowych. A teraz… nadszedł czas na… nalewkę. Maliny, jabłka, orzechy… Możliwości jest mnóstwo. Przepisów także, a każdy jedyny i niepowtarzalny…

W tym roku jury (Magdalena Łośko, Wiesława Pawłowska, Elżbieta Piniewska, Ilona Rynka i Marek Gerus) za skład i smak pierwsze miejsce przyznało Rodzinnemu Ogrodowi Działkowemu „Solinka” („Porterówka”), drugie – Racheli Wietrzykowskiej (nalewka malinowa), a trzecie – Zbigniewowi Bończakowi (nalewka z wiśni 2017). Nie zabrakło także wyróżnień za wyjątkowe opakowania. Otrzymali je: pierwsze – Agnieszka Pniewska („Polskie Tropiki”), drugie – Mirosława Tomczak („Wiosenna kukułka”) i trzecie – Anna Domżalska (nalewka z pigwy). – Nie było łatwo wybrać zwycięską nalewkę. Wszystkie były wyjątkowe. Walory smakowe nie do przecenienia – zgodnie podkreśliło jury.

Konkurs na „Nalewkę Teściowej” został zorganizowany już po raz czwarty przez Pijalnię Wód-Palmiarnię „Inowrocławianka”. 

---